STYLIZACJA PAZNOKCI PODOLOGIA

Dłonie

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to metoda półtrwała stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się połączenie dwóch doskonale znanych w kosmetyce preparatów – lakieru do paznokci i żelu do manicure. Jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci.Zalety manicure hybrydowego: piękny i naturalny wygląd paznokci,szybka i bezpieczna aplikacja, długotrwały efekt zadbanych paznokci, odporność na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne, bogata gama kolorystyczna. Wykonujemy usługi na najwyższej jakości produktach takich jak: Indigo i Semilac.

Manicure żelowy

Manicure żelowy, inaczej gel, to rodzaj manicure, do którego wykorzystuje się specjalne żele utwardzane pod światłem UV. Żel można wykonać na naturalnej płytce paznokcia bez zmiany jej wielkości. Przedłużanie  płytki paznokciowej metodą żelową ma wiele zalet: naturalny i subtelny efekt, możliwość modelowania kształtu paznokcia, trwałość manicure, szybkość i prostota wykonania, możliwość wykonania bardziej skomplikowanych zdobień, żel jest bezzapachowy.

Manicure japoński

Japoński manicure to zabieg polegający na wcieraniu energicznymi ruchami pasty z witaminami i minerałami w naturalną płytkę paznokciową oraz naniesieniu na nią warstwy pudru. W efekcie uzyskuje się zdrowe i naturalnie wyglądające paznokcie.
Pielęgnacja paznokci poprzez manicure japoński zapobiega łuszczeniu się i rozdwajaniu płytki paznokcia, pobudza krążenie krwi, wspomaga zdrowy wzrost paznokci, wzmacnia je i wzbogaca.

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny obejmuje przede wszystkim opiłowanie płytki paznokci i nadanie im pożądanego kształtu oraz pielęgnację skórek, polegającą na ich zmiękczeniu, podważeniu oraz usunięciu przy użyciu cążek. Zabieg zazwyczaj kończy się nałożeniem odżywki lub lakieru. Jego celem jest przede wszystkim poprawa kondycji dłoni i paznokci.

Parafina na dłonie

Parafina to zabieg dedykowany dla szorstkiej skóry dłoni i pozbawionej nawilżenia. Zawiera dużą ilość naturalnych substancji natłuszczających. Rozgrzana, płynna parafina wygładza, rozgrzewa, nawilża i ujędrnia skórę. Skóra po parafinie bardziej chłonie preparaty nałożone po zabiegu parafiną.

Podiatrist female doctor making procedure for foot with special equipment for pretty blondie client. Woman relaxing at beauty salon, caring about her health and legs. Podiatry and medical concept.

Stopy

Podologia to obszar w dermatologii, jak i kosmetologii, zajmujący się zdrowiem skóry i paznokci u stóp, a także troską o ich zadbany, estetyczny wygląd. W naszym gabinecie stawiamy na najwyższej jakości produktach z kultowych marki takich jak: Peclavus PODOmed oraz PODOPHARM. Dzięki szerokiej gamie produktów każdemu klientowi jesteśmy w stanie dobrać najbardziej odpowiedni preparat do danego problemu. Zabiegi w naszym salonie wykonuje magister podolog Dagmara Jurczyga, która do każdego klienta podchodzi indywidualnie i odpowie na każde pytanie.

Pedicure klasyczny

Pedicure klasyczny to zabieg pielęgnacyjny, który polega na opiłowaniu paznokci, odsunięciu skórek oraz usunięciu zrogowaciałego naskórka. Na koniec zabiegu płytka paznokcia malowana jest bezbarwną odżywką lub utwardzaczem. Zabieg poprawia kondycję stóp, a także daje poczucie komfortu i pewność, że wyglądają naprawdę doskonale.

Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny jest połączeniem pedicure klasycznego z usuwaniem zmian skórnych, powstałych na skutek deformacji kostnych, w wyniku chorób lub czynników zewnętrznych takich jak np. ciasne obuwie. Pedicure leczniczy działa profilaktycznie oraz niweluje bolesne modzele odciski, pękające pięty. Pozwala utrzymać stopy w zdrowiu, jak i zapobiegnięciu powstania zmian patologicznych. Częstotliwość zabiegu zależy od zmian jakie występują na stopach, najczęściej stosuje się co 4-6 tygodni.

Zabieg na pękające pięty

Pękające pięty to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałej części naskórka. Jeśli odczuwasz dyskomfort z tym związany, wybierz się do nas! W naszym gabinecie leczymy pękające pięty za pomocą skutecznego zabiegu – opracowania ich skalpelem, a następnie wygładzenie frezarką.

Wrastające paznokcie

Wrastanie paznokcia występuje, gdy krawędź płytki paznokciowej wrasta w tkanki miękkie wału okołopaznokciowego, przecinając go i powodując stan zapalny. Najczęściej problem ten dotyczy palucha, rzadziej innych paznokci stóp bądź rąk. Objawami jest bolesność przy dotyku, podczas chodzenia oraz zaczerwienienie. Jeżeli pojawią się pierwsze objawy wrastania paznokci nie lekceważ tego. W naszym  gabinecie stosuje się nieinwazyjną metodę korekcji wzrostu paznokcia klamrami ortonodoksyjnymi.

Rekonstrukcja płytki paznokcia

Rekonstrukcja polega na odbudowaniu płytki paznokciowej nadając jej naturalny kształt. Zwykle zabieg ten stosuje się na paznokcie, które uległy deformacji, odklejeniu od łożyska, w trakcie terapii leczniczej, po uszkodzeniu mechanicznym paznokcia, łamliwych i rozdwajających się. Zabieg przeprowadzony w naszym gabinecie daje następujące rezultaty: chroni przed kolejnymi urazami, kierunkuje wzrost paznokcia, zapobiega deformacji i jest najlepszą profilaktyką przeciwgrzybiczą.

Klamra podologiczna

Klamry ortonyksyjne zakłada się w celu uniesienia bocznych, wrastających brzegów paznokcia oraz w celu wyprostowania płytki paznokciowej. Zaletą zastosowania klamry jest natychmiastowe ustąpienie objawów bólowych. Odciągnięty paznokieć nie drażni dłużej skóry, dlatego komfort chodzenia zwiększa się od razu po zabiegu. Zabieg jest bezbolesny i szybko przynosi ulgę.

Tamponada podologiczna

Powoduje ostateczne umocowanie końcówek klamry, służy do osłonięcia rowków wałów paznokciowych. Polega na wkładaniu miękkiego, chłonnego opatrunku pomiędzy paznokieć,  a wał paznokciowy. Przy zastosowaniu po zabiegu podologicznym preparatu peclavus® PODOmed Nachbehandlung lub PODOmed AntiBAC z mikrosrebrem – zapewnia szybszy powrót do zdrowia.

Modzele

Modzele to odciski spowodowane przez permanentny nacisk lub tarcie powierzchni skóry. Nacisk ten powoduje, że skóra obumiera i wytwarza warstwę rogową naskórka, która nie ulega złuszczeniu, tylko narasta, tworząc grubą i twardą warstwę ochronną. 
Przy użyciu sterylnych narzędzi usuwamy zrogowacenia dobieramy odpowiednie ortezy odciążające, a także stosujemy preparaty do pielęgnacji domowej. Zabieg obejmuje jedynie obszar zmienionego naskórka, jest to zatem postępowanie całkowicie bezbolesne i bezkrwawe.

Odciski

Odcisk to zgrubienie bardziej ograniczone niż modzel, wnikające bardzo głęboko i posiadające jądro nazywane również korzeniem. Powstaje na skutek skoncentrowanego, długotrwałego i intensywnego ucisku. Może mieć kształt okrągły, owalny lub klinowy. W porównaniu z modzelem, odcisk powoduje ból. Usuwanie odcisków jest bezpieczne, szybkie, bezbolesne i przynosi natychmiastową ulgę. Zabieg polega na jego wycięciu, oszlifowaniu i wyrównaniu zewnętrznych krawędzi oraz dopasowaniu odciążenia.

Grzybica paznokci

Grzybica paznokcia jest zmianą chorobową płytki paznokcia, wywołaną przez grzyby. Drobnoustroje odpowiedzialne za pojawienie się grzybicy paznokci najlepiej rozwijają się w środowisku ciepłym i wilgotnym, dlatego częściej obserwuje się występowanie grzybicy paznokci stóp niż rąk. Zabieg polega na mało bolesnym, bardzo dokładnym usunięciu wszystkich zainfekowanych części paznokcia, zwłaszcza przebarwionych, podłużnych smug, zawierających duże ilości zarodników penetrujących, aż pod płytkę paznokcia. W trakcie pracy używane są sterylne narzędzia i frezy oraz podejmowane są wszystkie środki ostrożności, aby nie rozprzestrzenić infekcji na obszary zdrowe. Należy bowiem unikać wszelkich urazów, które mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się zakażenia grzybiczego.

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas

image/svg+xml
KRZEPINA
Medycyna Piękna
43-200 Pszczyna
ul. Batorego 27
Godziny otwarcia
Pon-pt: 9:00 - 19:00

Telefon / e-mail
+48 696 273 977
info@krzepina.pl

Szkolenia
+48 696 273 977

Śledź nas

Copyright © 2024 by Krzepina Medycyna Piękna // All Rights Reserved
Polityka prywatności